GOL.GE Forum: ადოლფ ჰიტლერი - GOL.GE Forum

Jump to content

• (17 Pages)
  • +
  • « First
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ადოლფ ჰიტლერი მარჯვენა ხელი ასწიე!!!

#521 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip
  • ჯგუფი: Members
  • პოსტები: 5475
  • რეგისტრაცია: 15-December 06

Posted 12 December 2008 - 03:49 PM

QUOTE(tropicalGG @ Dec 12 2008, 04:41 PM)
ძაან საყვარელი პიროვნებაა

user posted image
View Post

ვაუ მაგუარი სურათია...
Remember when you were young,
You shone like the sun.
Shine on you crazy diamond.
Now there's a look in your eyes,
Like black holes in the sky.
You were caught on the crossfire
Of childhood and stardom,
Blown on the steel breeze.
Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
0

#522 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   xogais mindi Icon

• Member
  • PipPip
  • პოსტები: 89
  • რეგისტრაცია: 03-January 09

Posted 03 January 2009 - 03:44 PM

ებრაელების ნახმარი მორიგი სუბიექტი იყო ეგ...
დიდება საქართველოს!!!
0

#523 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 27 January 2009 - 03:34 PM

QUOTE(xogais mindi @ Jan 3 2009, 04:44 PM)
ებრაელების ნახმარი მორიგი სუბიექტი იყო ეგ...
View Post

არა გეგა მაინც ზედონე კაცი იყო...wink.gif

biggrin.gif
You shone like the sun.
0

#524 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ZED Icon

• V I P
  • PipPipPip
  • პოსტები: 345
  • რეგისტრაცია: 03-October 05

Posted 27 January 2009 - 07:54 PM

ძაან მაგარი კაცი. თვითონ პიროვნულად იყო მაგარი კაცი იცოდა რა უნდოდა და ლამის მიაღწია
ვერ "დავძარი" ვერა!!!
0

#525 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ACHI Icon

• რა არის ადამიანი, რომ ღმერთი ამჩნევს მას, ყურადღებას აქცევს და ახსოვს...
  • PipPipPipPip
  • პოსტები: 1784
  • რეგისტრაცია: 27-November 08

Posted 08 March 2009 - 06:41 PM

QUOTE(ZED @ Jan 27 2009, 07:54 PM)
ძაან მაგარი კაცი.  თვითონ პიროვნულად იყო მაგარი კაცი  იცოდა რა უნდოდა და ლამის მიაღწია
View Post

ZED

კიდევ კაი რომ ვერ მიაღწია buchti.gif kate.gif

თორეეეეე.. უიიიიი მერე უნდა გენახა რაც მოხდებოდა..... ჰაილ ჰიტლერ bioblesme.gif

ვინც მას თავს არ დავუხრიდით იქნებოდაააა რააააააააა? xozaa.gif duel.gif ზოგჯერ ესა happyend.gif და მერე ესაააა ოღონდ სამუდამოდ ... night.gif
გამარჯობათ
0

#526 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 09 March 2009 - 06:27 PM

Первая часть политического завещания.
Более тридцати лет прошло с тех пор, как я в 1914 году внес свой скромный вклад, став добровольцем во время 1-й мировой войны, навязанной рейху. В течение этих трех десятилетий я действовал исключительно исходя из любви и верности моему народу во всех своих помыслах, поступках и жизни. Это давало мне силу принимать наиболее трудные решения, перед которыми когда-либо оказывался простой смертный. В течение этих трех десятилетий я тратил свое время, рабочую энергию и здоровье.
Неправда, что я или кто-либо другой в Германии хотел войны в 1939 году. Ее жаждали и спровоцировали именно те государственные деятели других стран, которые либо сами были еврейского происхождения, либо действовали в интересах евреев. Я внес слишком смогут сбросить со счетов будущие поколения, когда будет решаться вопрос, лежит ли ответственность за развязывание этой войны на мне. Более того, я никогда не стремился к тому, чтобы после первой фатальной мировой войны, разразилась бы вторая против Англии или тем более Америки. Пройдут столетия, и из руин наших городов и монументов вырастет ненависть против тех, кто в итоге несет ответственность, кого мы должны благодарить за все - международное еврейство и его приспешники.
За три дня до начала германо-польской войны я вновь предложил британскому послу в Берлине решение германо-польской проблемы - подобное тому, которое было в случае с Саарской областью - международный контроль. Этого предложения также нельзя отрицать. Оно было отвергнуто лишь потому, что в руководящих кругах английской политики хотели войны, отчасти исходя из деловых соображений, а отчасти под влиянием пропаганды, организованной международным еврейством.
Для меня также было совершенно очевидным, что если народы Европы станут разменной монетой, то именно евреи, как истинные преступники в этой кровавой борьбе, будет нести за это ответственность. У меня не оставалось ни капли сомнения в том, что за это время не только миллионы детей европейских арийских народов умрут от голода, не только миллионы взрослых людей найдут смерть, не только сотни тысяч женщин и детей сгорят и погибнут под бомбежками в городах, и истинный преступник не искупит своей вины, даже с помощью самых гуманных средств. После шести лет войны, которая несмотря на все неудачи, однажды канет в историю, как большинство славных и доблестных проявлений жизненных устремлений нации, я не могу покинуть город, который является столицей рейха. Поскольку сил осталось слишком мало, чтобы оказать дальнейшее сопротивление вражескому наступлению в этом месте, и наше сопротивление постепенно ослабевает, поскольку солдаты, введенные в заблуждение, испытывают недостаток инициативы, я бы хотел, оставаясь в этом городе, разделить свою судьбу с теми миллионами других людей, кто добровольно решил поступить таким же образом. Кроме того, я не желаю попадать в руки врага, который жаждет нового спектакля, организованного евреями ради удовлетворения истеричных масс.
Поэтому я решил остаться в Берлине и добровольно избрать смерть в тот момент, когда я пойму, что пост фюрера и канцлера нельзя будет далее сохранить. Я умираю со счастливым сердцем, сознавая безмерные дела и подвиги наших солдат на фронте, наших женщин в тылу, подвиги наших крестьян и рабочих, и небывалый в истории вклад нашей молодежи, носящей мое имя.
Этим я из глубины моего сердца выражаю благодарность всем вам, как единственное свое желание, чтобы вы, несмотря ни на что не захотели отказаться от борьбы, но и дальше продолжали ее против врагов отечества, неважно где, верные убеждению великого Клаузевица. От жертвы наших солдат и от моего собственного единства с ними до самой смерти, в любом случае взойдут в истории Германии семена лучезарного возрождения национал- социалистического движения и затем осуществление истинного единства нации. Многие из наиболее храбрых мужчин и женщин решили соединить свои жизни с моей до самого конца. Я просил и в конце концов приказывал им не делать этого, а принять участие в дальнейшей битве нации. Я прошу командиров армии, флота и военно-воздушных сил укрепить всеми возможными способами дух сопротивления наших солдат в национал-социалистическом сознании, особо упоминая тот факт, что и я лично, как основатель и творец этого движения, предпочел смерть трусливому отречению или даже капитуляции.
Возможно, в будущем, это станет частью кодекса чести германского офицера - как это уже случилось на нашем флоте - что сдача района или города является невозможной и что прежде всего командиры должны идти впереди как блестящий пример, честно выполнив свой долг до самой смерти.
Вторая часть политического завещания
Перед смертью я исключаю из партии бывшего рейхсмаршала Германа Геринга и лишаю его всех прав, которыми он пользовался на основании указа от 29 июня 1941 года, а также благодаря моему заявлению в рейхстаге 1 сентября 1939 года. Я назначаю вместо него гросс-адмирала Дёница президентом рейха и верховным главнокомандующим вооруженными силами.
Перед смертью я исключаю из партии и снимаю со всех государственных постов бывшего рейхсфюрера СС и министра внутренних дел Генриха Гиммлера. Вместо него я назначаю рейхсфюрером СС и руководителем германской полиции гауляйтера Карла Ханке, а рейхсминистром внутренних дел гауляйтера Пауля Гислера. Геринг и Гиммлер, совершенно независимо от их предательства по отношению ко мне лично, нанесли неизмеримый ущерб стране и всей нации, ведя тайные переговоры с врагом, которые они проводили без моего ведома и против моих желаний, и незаконно пытались присвоить себе власть в государстве... Хотя многие люди, такие как Мартин Борман, д-р Геббельс, вместе с их женами, присоединились ко мне по собственной воле и не пожелали оставлять столицу рейха ни при каких обстоятельствах, а пожелали погибнуть здесь вместе со мной, я должен тем не менее просить их подчиниться моему требованию и в этом случае поставить интересы нации выше их собственных чувств. Благодаря их работе и товарищеской верности они будут еще ближе мне после смерти, я надеюсь, что мой дух останется в них навсегда. Пусть они всегда будут стойкими, но никогда несправедливыми, и прежде всего пусть они никогда не позволят страху окутать их действия, и пусть честь нации станет превыше всего в мире. И в конце, пусть они осознают тот факт, что наша задача, состоящая в продолжении строительства национал-социалистического государства, означает работу грядущих веков, что требует от каждого простого человека всегда служить общим интересам и подчинять этому собственную выгоду до полного выполнения этой задачи. Я требую от всех немцев, всех национал-социалистов, мужчин, женщин и всех солдат вооруженных сил, чтобы они были верны и послушны до самой смерти новому правительству и своему президенту.
Прежде всего я поручаю руководителям нации и тем, кто им подчиняется, тщательно соблюдать законы расы и безжалостно противостоять всемирному отравителю всех народов - международному еврейству.

You shone like the sun.
0

#527 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ATWA Icon

• გამთენიისას ხაშის დიდ ქვაბში ხარშავდა კეპკას მთვრალი პაოლო
  • PipPipPipPipPipPip
  • ჯგუფი: Moderator Assistant
  • პოსტები: 9534
  • რეგისტრაცია: 02-February 07

Posted 09 March 2009 - 06:46 PM

QUOTE(supxarcho @ Nov 1 2008, 03:55 PM)
hm  afrikelebi  rom  ara  musikas ra  eshvelboda?

nw nw
exla ar tqvat  mozarts  movusmendito:O
View Post

მარტო მოცარტს რატო
ვაგნერს, შოპენს, ბოეთჰოვენს, ბახს....
Failure I cannot fix, false hope for nothing
This is the life I lead and tomorrow will not change
0

#528 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   gebriel Icon

• Weeping Angel
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • ჯგუფი: Moderators
  • პოსტები: 16605
  • რეგისტრაცია: 06-October 07

Posted 09 March 2009 - 06:47 PM

მე მაგალითად ძალიან დიდ პატივს ვცემ ჰიტლერს ის რომ არა შეიძლება
ახლა გერმანია არც არსებულიყო იმდენი რამე წავიკითხე ჰიტლერზე და ფაშიზმზე
უკვე ნათესავი მგონია biggrin.gif
| + O + ∆ = Deathly Hallows ϟ

მწერ აცივდაო
თურმე ქარიც დაჰქრის ვერაგი
აქ, კარადაში,შენს ეულად დარჩენილ კაბას
გავიხადე დამოვახურე
ჩემი პერანგი.
0

#529 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ACHI Icon

• PipPipPipPip

Posted 09 March 2009 - 06:56 PM

QUOTE(gebriel @ Mar 9 2009, 06:47 PM)
View Post

cave.gif
გამარჯობათ
0

#530 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 09 March 2009 - 07:43 PM

QUOTE(gebriel @ Mar 9 2009, 07:47 PM)
View Post

ვაა... cave.gif
You shone like the sun.
0

#531 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   კატა Icon

• Niñas mal
  • PipPipPip
  • პოსტები: 247
  • რეგისტრაცია: 09-December 08

Posted 09 March 2009 - 08:27 PM

SIEG HEIL!
Another day of depression...
another day of hurt..
another thing that fucks us
with its unchangable style.
0

#532 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ACHI Icon

• PipPipPipPip

Posted 09 March 2009 - 09:20 PM

QUOTE(კატა @ Mar 9 2009, 08:27 PM)
SIEG HEIL!
View Post

cave.gif
გამარჯობათ
0

#533 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   mr. Beatleman Icon

• ...The Beatles saved the world from boredom...
  • PipPipPipPipPipPip
  • პოსტები: 11760
  • რეგისტრაცია: 01-January 07

Posted 09 March 2009 - 09:24 PM

QUOTE(entsiklopedia @ Mar 9 2009, 06:56 PM)
cave.gif
View Post

QUOTE(entsiklopedia @ Mar 9 2009, 09:20 PM)
cave.gif
View Post

არ გავაოფოთო მგონი თქვენ ითხოვეთ..

პოსტების მოსამატებლად გამოდგება ეხლა ეს თემა? smile.gif
http://heltertheskelter.wordpress.com/
0

#534 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   matthew_bellamy Icon

• Mystery White Boy
  • PipPipPipPipPipPip
  • ჯგუფი: Moderator Assistant
  • პოსტები: 14603
  • რეგისტრაცია: 23-December 05

Posted 10 March 2009 - 12:18 PM

ეგ ჰიტლრ MevsMe.gif MevsMe.gif ძაან კლეროიკო ისარააა

ამ პოსტში ცვლილებები შეიტანა matthew_bellamy: 10 March 2009 - 12:19 PM

სანამ მინუსს დამიწერთ
დაითვალეთ ათამდე, ღრმად ჩაისუნთქეთ და კითხეთ საკუთარ თავს
ნამდვილად გსურთ ამის გაკეთება ?
0

#535 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   heine Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip
  • პოსტები: 1321
  • რეგისტრაცია: 24-April 08

Posted 10 March 2009 - 01:30 PM

რატომ არაფერს ამბობთ იმ ორგანიზაციაზე საიდანაც წარმოიშვა გერმანიის "ნაციონალ-სოციალისტ გერმანელ მუშათა პარტია"? ძალიან საინტერესოა საზოგადოება "ტულე" საიდანაც ჩაეყარა საფუძველი ამ მოვლენას.
Thule-Gesellschaft-რომელიც წარმნოადგენდა ოკულტურ, ანტისემიტურ, საიდუმლო საზოგადოებას, რომელიც უმეტეს წილად დაფუძნებული იყო ბერძნულ მითოლოგიაზე. ეს ორგანიზაცია ჩამოყალიბდა მიუნხენში 1918 წელს რუდოლფ ფონ სებოტენდორფის მიერ და მალე მის რიგებში 200 წევრი იყო, რათქმაუნდა ყველას არ ესმოდა ორდენის რეალური მიზანი, მაგრამ არც იყო საჭირო, რაგდან ამ საზოგადოებას ქონდა ე.წ. "შიდა წრე" ანუ ხელდასხმულთა ჯგუფი, რომლებიც იდეოლოგიურად მართავდნენ ამ ორგანიზაციას.
უფრო მეტ ინფორმაციას მოგვიანებით დავწერ რადგან მე გერმანული ლიტერატურა მაქვს და თარგმნა უნდა wink.gif შევეცდები მალე ვთარგმნო და შემოგთავაზოთ ბევრი ინფორმაცია "საზოგადოება ტულეს" შესახებ. მაგრამ ამასთანავე ვამატებ, რომ ამ ორდენს არავითარი კავშირი არ ქონდა "თავისუფალ ქვისმთლელთ" (მასონთა) ლოჟებთან და ორდენებთან. ჰიტლერის პერიოდში გერმანიაში არსებობა შეწყვიტა ყველა ოკულტურმა და მასონურმა ორგანიზაციამ და ჰეგემონია მოიპოვა ტულეს ორდენმა....მოგვიანებით ამ ხანას გერმანულ მასონურ ისტორიაში მოიხსენიებენ "შავ პერიოდად".

They have never told the truth about me, and they have never known me for who I truly am!!!

Freemasonry - a beautiful system of morals, veiled in allegory, and illustrated by symbols.

Durch Arbeit zur Einigheit!!!

Делай, что изволишь - таков весь Закон!!!

ნუ შექმნით ნურანაირ წესს, რაც მე არ მითქვამს და დამივალებია. ნუ დააწესებთ კანონებს ისე, როგორც კანონმდებლები რათა არ იქნათ შეზღუდულნი ამით. (Евангелие от Марии Магдалины )
0

#536 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 10:14 AM

QUOTE(heine @ Mar 10 2009, 02:30 PM)
რატომ არაფერს ამბობთ იმ ორგანიზაციაზე საიდანაც წარმოიშვა გერმანიის "ნაციონალ-სოციალისტ გერმანელ მუშათა პარტია"?  ძალიან საინტერესოა საზოგადოება "ტულე" საიდანაც ჩაეყარა საფუძველი ამ მოვლენას.
Thule-Gesellschaft-რომელიც წარმნოადგენდა ოკულტურ, ანტისემიტურ, საიდუმლო საზოგადოებას, რომელიც უმეტეს წილად დაფუძნებული იყო ბერძნულ მითოლოგიაზე. ეს ორგანიზაცია ჩამოყალიბდა მიუნხენში 1918 წელს რუდოლფ ფონ სებოტენდორფის მიერ და მალე მის რიგებში 200 წევრი იყო, რათქმაუნდა ყველას არ ესმოდა ორდენის რეალური მიზანი, მაგრამ არც იყო საჭირო, რაგდან ამ საზოგადოებას ქონდა ე.წ. "შიდა წრე" ანუ ხელდასხმულთა  ჯგუფი, რომლებიც იდეოლოგიურად მართავდნენ ამ ორგანიზაციას.
უფრო მეტ ინფორმაციას  მოგვიანებით დავწერ რადგან მე გერმანული ლიტერატურა მაქვს და თარგმნა უნდა wink.gif  შევეცდები მალე ვთარგმნო და შემოგთავაზოთ ბევრი ინფორმაცია "საზოგადოება ტულეს" შესახებ. მაგრამ ამასთანავე ვამატებ, რომ ამ ორდენს არავითარი კავშირი არ ქონდა  "თავისუფალ ქვისმთლელთ" (მასონთა) ლოჟებთან და ორდენებთან. ჰიტლერის პერიოდში გერმანიაში არსებობა შეწყვიტა ყველა ოკულტურმა და მასონურმა ორგანიზაციამ და ჰეგემონია მოიპოვა ტულეს ორდენმა....მოგვიანებით ამ ხანას გერმანულ მასონურ ისტორიაში მოიხსენიებენ "შავ პერიოდად".
View Post

შენც ადექი და შენი აზრებით დაწერე - როგორც ჩანს გადაკითხული მაინც გექნება...wink.gif

მე არ გამიგია ასეთი რამ და მაინტერესებს smile.gif
You shone like the sun.
0

#537 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   heine Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 10:48 AM

QUOTE(brigadenfuhrer @ Mar 11 2009, 09:14 AM)
შენც ადექი და შენი აზრებით დაწერე - როგორც ჩანს გადაკითხული მაინც გექნება...wink.gif

მე არ გამიგია ასეთი რამ და მაინტერესებს smile.gif
View Post

ახალი თემა გავხსენი ამაზე და იქ დავყრი ინფორმაციას wink.gif
They have never told the truth about me, and they have never known me for who I truly am!!!

Freemasonry - a beautiful system of morals, veiled in allegory, and illustrated by symbols.

ნუ შექმნით ნურანაირ წესს, რაც მე არ მითქვამს და დამივალებია. ნუ დააწესებთ კანონებს ისე, როგორც კანონმდებლები რათა არ იქნათ შეზღუდულნი ამით. (Евангелие от Марии Магдалины )
0

#538 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 12:29 PM

საინტერესო იქნება...smile.gif
You shone like the sun.
0

#539 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   heine Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 12:32 PM

QUOTE(brigadenfuhrer @ Mar 11 2009, 11:29 AM)
საინტერესო იქნება...smile.gif
View Post

ეხლა დავყრი იმ თემაში ახალ ინფოს და ისე შეიარე მაინც wink.gif

0

#540 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 12:37 PM

ოკს შევიხედავsmile.gif
You shone like the sun.
0

#541 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   heine Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 01:43 PM

QUOTE(brigadenfuhrer @ Mar 11 2009, 11:37 AM)
ოკს შევიხედავsmile.gif
View Post

შემოიხედე "ტულეს საზოგადოებაში" მაგარი საინტერესო საუბრები მიმდინარეობს.

0

#542 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   tochariko Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • პოსტები: 445
  • რეგისტრაცია: 20-November 07

Posted 11 March 2009 - 02:09 PM

მაგარი კაცი იყო ჰიტლერი. biggrin.gif
ჰიტლერს უფრო ვაფასებ ვიდრე სტალინს.
მამენტ რა დასაფასებელია ან ერთი ან მეორე მაგრამ, ჰიტლერი თავისი ქვეყნისთვის იბრძოდა. არ ხვრეტდა გერმანელებს ტყუილად.
სტალინს კიდე ცუდის გარდა არაფერი გაუკეთებია თავისი სამშობლოსთვის.
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://s005.radikal.ru/i211/1003/11/f5911c8d465a.gif[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://i037.radikal.ru/1003/9d/cc0d1ac127ec.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://i068.radikal.ru/1003/d7/dfa9541108ba.gif[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://s52.radikal.ru/i135/1003/b9/2d2cf27bff8d.gif[/IMG][/URL]
0

#543 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   real_teia Icon

• ♫ - ♥ - ♫ - ♥♥ - ♫ - ♥ - ♫
  • PipPipPipPipPipPip
  • პოსტები: 8492
  • რეგისტრაცია: 14-October 06

Posted 11 March 2009 - 02:42 PM

რა ამინტერესებს, ინცესტი და რამეო biggrin.gif
და რაც შეეხება მის გარეშე გერმანელების არსებობა არ არსებობას laugh.gif laugh.gif
სასაცილოა პირდაპირ biggrin.gif
მე მაინც იმის მჯერა რომ Fსიქოლოგიური ტრავმა და კიდევ
ის რომ მსოFLიოსთვოს დაენახვებინა, თუ რა შEუძLია პატარა ქვეყანას smile.gif
Fრიად სასიამოვნოა ამ თემაზე თვითOნ გერმანელებთან საუბარი და ზოგთან კამათიც კი smile.gif
ხოდა რა მინდა, რავი არც არაFEრი მეჩქარება ახლა biggrin.gif

მამამისის ბრალია ეგ ყველაFEრი MevsMe.gif

♥-♥ ♫.♫-♫..♥-♫-♫ You rocked my world, you know you did .♥-♥.♫-♫-♫-♫-♫-♫.

'Cause the joke, that you laid on the bed, was me ... And I'm not gonna fade...
As soon as you close your eyes, you know it...
Every time, I scratch my nails down someone else's back,
I hope you feel it... Well, you can feel it....
Goddammit, you will feel it, Basterd....

╔═══╗ ♪
║███║ ♫
║ (●) ♫
╚═══
0

#544 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   Tennis-Fan Icon

• Geil
  • PipPipPipPipPip
  • პოსტები: 4334
  • რეგისტრაცია: 28-January 07

Posted 11 March 2009 - 02:45 PM

'გ'იტლერ კაპუტ. ჰაი(ან ჰი) გიტლერ crazy.gif
:Ö_Ä:

იმუნიტეტიანი ფორუმელი :ü
0

#545 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   real_teia Icon

• PipPipPipPipPipPip

Posted 11 March 2009 - 02:48 PM

პირველად აქ მაგ სიტყყვას ვერც ვამბბოდი biggrin.gif

╔═══╗ ♪
║███║ ♫
║ (●) ♫
╚═══
0

#546 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   Tennis-Fan Icon

• Geil
  • PipPipPipPipPip
  • პოსტები: 4334
  • რეგისტრაცია: 28-January 07

Posted 11 March 2009 - 02:53 PM

QUOTE(real_teia @ Mar 11 2009, 01:48 PM)
პირველად აქ მაგ სიტყყვას ვერც ვამბბოდი biggrin.gif
View Post

ეგრევე სტალინს ახსენებდი,ბრატ? TheHound.gif
:Ö_Ä:

იმუნიტეტიანი ფორუმელი :ü
0

#547 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ლიპარიტი Icon

• Premium Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • პოსტები: 7573
  • რეგისტრაცია: 12-March 07

Posted 11 March 2009 - 03:04 PM

QUOTE(tochariko @ Mar 11 2009, 01:09 PM)
მაგარი კაცი იყო ჰიტლერი. biggrin.gif
ჰიტლერს უფრო ვაფასებ ვიდრე სტალინს.
მამენტ რა დასაფასებელია ან ერთი ან მეორე მაგრამ, ჰიტლერი თავისი ქვეყნისთვის იბრძოდა. არ ხვრეტდა გერმანელებს ტყუილად.
სტალინს კიდე ცუდის გარდა არაფერი გაუკეთებია თავისი სამშობლოსთვის.
View Post

არც სტალინი ხვრეტდა ტყუილად ვინმეს
ორივეს მოქმედებები თავისი პრინციპებიდან გამომდინარეობდა
და თუ შენ რომელიმე უფრო ჰუმანური გეჩვენება
ეგ სხვა საქმეა
,,ეჰ, მოსვენება აღარა გვაქვს ბავშვებისაგან” _
ასეთებს ალბათ
ალუბლების ფერიც არ მოსწონთ.
0

#548 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   tochariko Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • პოსტები: 445
  • რეგისტრაცია: 20-November 07

Posted 11 March 2009 - 09:59 PM

ჰუმანურობა რა შუაშია, მაგ ორ ადამიანთან ჰუმანურობაზე საუბარი ზედმეტია. სტალინის პრინციპებში რას გულისხმობ?
ვინც კი იყო მოაზროვნე ყველა დახვრიტა.
იმიტომ რომ ეშინოდა.
სხვანაირადაც შეიძლებოდა მათი გაჩერება, მაგრამ ეჭვი მეპარება რომელიმეს თავში აზრად მოსვლოდა სტალინის დროს ხმის ამოღება. ვერც ბედავდნენ.
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://s005.radikal.ru/i211/1003/11/f5911c8d465a.gif[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://i037.radikal.ru/1003/9d/cc0d1ac127ec.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://i068.radikal.ru/1003/d7/dfa9541108ba.gif[/IMG][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][IMG]http://s52.radikal.ru/i135/1003/b9/2d2cf27bff8d.gif[/IMG][/URL]
0

#549 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ლიპარიტი Icon

• Premium Member
  • PipPipPipPipPipPip

Posted 12 March 2009 - 12:19 AM

QUOTE(tochariko @ Mar 11 2009, 08:59 PM)
ჰუმანურობა რა შუაშია, მაგ ორ ადამიანთან ჰუმანურობაზე საუბარი ზედმეტია. სტალინის პრინციპებში რას გულისხმობ?
ვინც კი იყო მოაზროვნე ყველა დახვრიტა.
იმიტომ რომ ეშინოდა.
სხვანაირადაც შეიძლებოდა მათი გაჩერება, მაგრამ ეჭვი მეპარება რომელიმეს თავში აზრად მოსვლოდა სტალინის დროს ხმის ამოღება. ვერც ბედავდნენ.
View Post

ანუ ორივე თავისი პოლიტიკიდან გამომდინარე მოქმედებდა, როგორც აწყობდათ ისე.
თუ ჰიტლერი გერმანელს არ ხვრეტდა ეს იმას არ ნიშნავს რომ ის უფრო მაგარი კაცი, უბრალოდ ესე სჭირდებოდა, თორემ რომ დასჭირვებოდა სულ გაწყვიტავდა გერმანიას.

მოაზროვნე ძალიან ბევრი იყო, როგორც ოპოზიცია ასევე პოზიცია, ჰოდა სტალინიც ადგა და ოპოზიციონერი მოაზროვნეები გაწყვიტა, ანუ ვინც წინ გადაუდგებოდა. იგივეს აკეთებდა ჰიტლერი და ყველა დანარჩენი დიქტატორი.

მოკლედ ორივე ერთი ნაგავი იყო.
ასეთებს ალბათ
0

#550 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   real_teia Icon

• PipPipPipPipPipPip

Posted 12 March 2009 - 11:28 PM

QUOTE(Tennis-Fan @ Mar 11 2009, 02:53 PM)
ეგრევე სტალინს ახსენებდი,ბრატ?  TheHound.gif
View Post

არა ბიჭო, რა სტალინი biggrin.gif
კაპუტზე ვამბობ biggrin.gif
დახაუმდე ვერ მივაღწიე ერთი kal.gif
როგორ მინდა ნახვა!
ტიკომ ჰიტლერის მიმართვებს მოუსმინა
და მერე მეთქი საკონცეტრაციო ბანაკებზეც განახებ
ვიდეოებს თქო და ერთი კვირა
შოკიდან ვერ გამოვიყვანე, ზომბი გვევასება მაგრა და
ზომბი არ გამაგონოო, დაიზმენდა JohnDeacon.gif

╔═══╗ ♪
║███║ ♫
║ (●) ♫
╚═══
0

#551 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   brigadenfuhrer Icon

• Golden Member
  • PipPipPipPipPip

Posted 16 March 2009 - 10:38 AM

რა გინდათ ადოლფასგან მეგობრებო? wink.gif

მე მაგ კაცის ომბუდსმენი ვარ smile.gif
You shone like the sun.
0

#552 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   Little john Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • პოსტები: 426
  • რეგისტრაცია: 31-May 08

Posted 16 June 2009 - 12:50 PM

რამდენი ხანია ამ თემას არავინ იხსენებს...შეიძლება ასე?

კაცი და რა კაცი - ზეკაცი biggrin.gif
God save our gracious Queen,
Long live our noble Queen,
God save the Queen:
Send her victorious,
Happy and glorious,
Long to reign over us:
God save the Queen.
O Lord, our God, arise,
Scatter her enemies,
And make them fall.
Confound their politics,
Frustrate their knavish tricks,
On Thee our hopes we fix,
God save us all.
Thy choicest gifts in store,
On her be pleased to pour;
Long may she reign:
May she defend our laws,
And ever give us cause
To sing with heart and voice
God save the Queen.
0

#553 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   flortelis Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip
  • პოსტები: 1988
  • რეგისტრაცია: 27-March 09

Posted 19 June 2009 - 01:31 AM

1939 წლის ნოემბერის ბოლოს ფაშისტური გერმანიის პროპაგანდის მინისტრს პაულ იოზეფ გებელსს ხელში ჩაუვარდა ვინმე კრიტცინგერის წიგნი "მზისა და სულის მისტერიები", სადაც გაშიფრული იყო ცნობილი ფრანგი ასტროლოგის მიშელ ნოსტრადამუსის წინასწარმეტყველებები. იქ მოყვანილი ფაქტები (ბრიტანეთის კრიზისი, "ჰისტერის" მიერ პოლონეთის დაპყრობა, ჯვარი მოგრეხილი ბოლოებით), საოცრად "ემთხვეოდა" იმ დროს ევროპაში განვითარებულ მოვლენებს.
ზუსტად ერთი თვის შემდეგ შედგა გებელსისა და წიგნის ავტორის კრიტცინგერის შეხვედრა. გებელსს სურდა წიგნის უკეთესად გაშიფვრა, რათა იქ მოყვანილი ფაქტებით ოკუპირებულ ევროპაზე ფსიქოლოგიური ზემოქმედება მოეხდინა. კრიტცინგერი ასტროლოგი არ იყო (მით უმეტეს წინასწარმეტყველი), ამიტომ, მან გებელსს დაუსახელა კანდიდატურა, რომელსაც შეეძლო ნოსტრადამუსის წინასწარმეტყველებებზე კომენტარების გაკეთება. ეს შვეიცარიელი ასტროლოგი კარლ ერნესტ კრაფტი იყო.
კრაფტი კი ამ დროს გესტაპოს ჰყავდა დაკავებული. საქმე იმაში იყო, რომ მან ჰიტლერს აცნობა მოსალოდნელი საფრთხის შესახებ, რომელიც მოსალოდნელია იყო 1939 წლის 7-10 ნოემბრის შუალედში. მართლაც, 8 ნოემბერს მიუნხენში ჰიტლერზე თავდასხმა განხორციელდა, თუმცა ჰიტლერმა მანამდე დატოვა ლუდის ბარი, სანამ აფეთქება მოხდებოდა. აფეთქების შემდეგ წერილი "გაიხსენეს" და კრაფტი თავდასხმაში მონაწილების ბრალდებით დააკავეს. სწორედ ამ დროს გამოჩნდა გებელსიც.
კრაფტი გებელსის წინადადებას, დახმარებოდა ფაშისტებს წინასწარმეტყველებების გაშიფრაში და გაეწია მათთვის ასტროლოგიური რეკომენდაციები, სიამოვნებით დათანხმდა.
ფაშისტების თითქმის ყველა მაღალჩინოსანს და მით უმეტეს ჰიტლერს სჯეროდა ასტროლოგიის (გარდა ჰიმლერისა). ჰიტლერი ჯერ კიდევ XX საუკუნის 20-იან წლების ბოლოსა და 30–იან წლების დასაწყისში ავსტრიელი მისტიკოსისა და მაგისგან ერიკ-იან ჰანუსენისგან (ნამდვილი სახელი და გვარი გერსელ შტეინშნაიდერი) სწავლობდა ფართო მასების მართვის ფსიქოლოგიასა და ზომბირების მეთოდებს, თუმცა ჰიტლერის ხელისუფლების სათავეში მოსვლისთანავე ჰანუსენი დახვრიტეს...
კრაფტმა დაიწყო წინასწარმეტყველების გაშიფვრა, უფრო კი გაყალბება, რადგან ნოსტრადამუსის წიგნი ჰიტლერის დამარცხების, უფრო სწორედ განადგურების შესახებ იუწყებოდა.
ფაშისტებმა დაიწყეს ფართო მასშტაბიანი პროპაგანდა – ისინი დიდი ბრიტანეთისა და საფრანგეთის ტერიტორიაზე თვითმფრინავებიდან ყრიდნენ ფურცლებს, ხოლო გერმანელთა ჯარები დაპყრობილ ტერიტორიებზე ავრცელებდნენ ბროშურებს, სადაც "ნაწინასწარმეტყველები" იყო ჰიტლერის გამარჯვება. ამ ბროშურებმა გერმანელებს განსაკუთრებით საფრანგეთის დაპყრობა გაუადვილა.
1941 წლის შემოდგომით ერთ-ერთი ასეთი ბროშურა ხელში ჩაუვარდა ლონდონში მცხოვრებ უნგრელ ემიგრანტ ასტროლოგს, რომელიც პირადად იცნობდა კრაფტს. ამ პიროვნებას ლუი დე ვოლი ერქვა. იგი მიხვდა, რომ კრაფტი იყო სწორედ ის ადამიანი, რომელიც ადგენდა ამ პროკლამაციებს და ასტროლოგიური რჩევებით ეხმარებოდა ჰიტლერს. მან გადაწყვიტა მიემართა ბრიტანული დაზვერვისთვის და საკუთარი სამსახური შეეთავაზებინა. ბრიტანეთისა დაზვერვასა და თვითონ ჩერჩილსაც ეს იდეა მოეწონა. ჩერჩილსა და ლუი დე ვოლის შორის დაახლოებით ასეთი დიალოგი გაიმართა:
ჩერჩილი: "იცნობთ ასეთ ასტროლოგს – კრაფტს"?
დე ვოლი: "ვიცნობ, ეს ჩემი კოლეგაა. ჩვენ ერთად ვასწავლიდით ბერლინის რადიოლოგიურ ინსტიტუტში".
ჩერჩილი: "ალბათ, უკვე იცით, რომ კრაფტი ჰიტლერს რჩევებით ეხმარება".
დე ვოლი: "დიახ, გავიგე ამის შესახებ".
ჩერჩილი: "ასტროლოგიას თუ აქვს საშუალებები, რომ შევიტყოთ, რა რჩევებს აძლევს კრაფტი ჰიტლერს"?
დე ვოლი: "რა თქმა უნდა. რასაც ხედავს ერთი ასტროლოგი, დაინახავს მეორეც, სხვანაირად ასტროლოგია მეცნიერება არ იქნებოდა".
ჩერჩილი დაინტერესდა, თუ რა რჩევებს მისცემდა თვითონ დე ვოლი კრაფტის ადგილას ჰიტლერს. დე ვოლმა სამ დღეში შეადგინა მიმდინარე პერიოდის ჰოროსკოპი და ჩერჩილს ასეთი პასუხი გასცა: "ბალკანეთზე მეორე ფრონტის გახსნა". ზუსტად, ერთ თვეში ბალკანეთზე ფაშისტებმა საომარი მოქმედებები წამოიწყეს... თუმცა ბრიტანელები ამას მზად დახვდნენ.
ჩერჩილმა ბრძანა დე ვოლს გაეშიფრა ნოსტარადმუსის წინასწარმეტყველებები – იქ ყველაფერი ჰიტლერის კრახზე იუწყებოდა. საჭირო იყო ამის ფართო მასებამდე დაყვანა... და დაიწყო ახალი პროპაგანდა. ამისთვის დიდი ბრიტანეთის მთავრობამ 600 000 ფუნტი სტერლინგი გამოჰყო.
ამ პერიოდისთვის გერმანიაში უკვე დაპატიმრებული თვითონ კრაფტი. ამის მიზეზი ის გახდა, რომ მან ჰიტლერს არ ურჩია საბჭოთა კავშირზე თავდასხმა, წინააღმდეგ შემთხვევაში გერმანია მძიმე ვითარებაში აღმოჩნდებოდა.
1941 წლის გვიან გაზაფხულზე, მაშინ როდესაც საბჭოთა კავშირზე თავდასხმა საბოლოოდ დაიგეგმა, კრაფტმა ჰიტლერს უთხრა: "ამ პერიოდისთვის ნუ დაიწყებთ ომს წითლების წინააღმდეგ, ასტროლოგიურად ეს დრო მათთვის არის მომგებიანი. ხოლო თუ დაიწყებთ, ის 1941 წლის შემოდგომამდე უნდა დაასრულოდ, რადგან შემდგომ ომის სადავეები ხელიდან გაგეშვებათ".
ამის გამო ჰიტლერის მიერ შემუშავდა "ელვისებური ომის" ტაქტიკა, რომელსაც კოდური სახელწოდება "ბარბაროსა" ეწოდა. ამ გეგმის მიხედვით 1941 წლის 7 ნოემბერს მოსკოვში, წითელ მოედანზე სტალინის მაგივრად სამხედრო აღლუმს... ჰიტლერი ჩაიბარებდა. 1941 წლის ბოლოს, როდესაც ცხადი გახდა, რომ "ელვისებური ომის" ტაქტიკა ჩავარდა, კრაფტი დააპატიმრეს...
თუმცა, ჯერ კიდევ 1939 წელს, გერმანელების პოლონეთში შეჭრამდე ერთი თვით ადრე, ვარშავაში, ტელეპატმა ვოლფ მესინგმა გერმანელების მარცხი და საბჭოთა კავშირის გამარჯვება იწინასწარმეტყველა. ამ ფრაზისთვის ჰიტლერმა ვოლფ მესინგის დაპატიმრება ბრძანა. მისი დაკავებისთვის ჯილდო 150 000 მარკა დაწესდა. თუმცა მესინგმა უპრობლემოდ შეძლო რუსეთში გადასვლა.
ვოლფ მესინგი წარმოშობით პოლონელი ებრაელი იყო და ახლოს იცნობდა ალბერტ აინშტაინსა და ზიგმუნდ ფროიდს. თავის დროზე მესინგმა მონაწილეობა მიიღო მათ მიერ მოწყობილ ექსპერიმენტში, სადაც უნდა გამოეცნო... ფროიდის ფიქრი. მესინგმა ფროიდის ჩანაფიქრი გამოიცნო... ბოდიშის მოხდის შემდეგ აინშტაინს პინცეტით სამი ღერი ულვაში დააწიწკნა(?!).
მოსკოვში, როგორც ცნობილია ასტროლოგიის, ტელეპატიის და საერთოდ ოკულტური დისციპლინების ნაკლებად სჯეროდათ, ამიტომ მესინგს ნიჭს უნდობლად შეხვდნენ, თუმცა მესინგმა სტალინი პირისპირ შეხვედრისას საკუთარი ტალანტში დაარწმუნა.
უნდა ითქვას, რომ სტალინი თვითონ საკმაოდ კარგად ფლობდა ჰიპნოზირების უნარს. ცნობილია მისი ურთიერთობა ცნობილ მისტიკოს გიორგი გურჯიევთან (მათი ურთიერთობა ჯერ კიდევ მე-19 საუკუნის ბოლოს თბილისში დაიწყო – ისინი თბილისის სასულიერო სემინარიაში ერთად სწავლობდნენ). სტალინმა სწორედ გურჯიევის რჩევით შეცვალა საკუთარი დაბადების თარიღი. სტალინმა საკუთარი დაბადების თარიღს ერთი წელი და სამი დღე მიამატა. არქივში მისი დაბადების თარიღად 1878 წლის 18 დეკემბერია მითითებული, ფართო წრეებისთვის კი ცნობილი 1879 წლის 21 დეკემბერია). ამით სტალინმა შეცვალა საკუთარი დაბადების თარიღი და ამით შეცვალა (გააძლიერა საკუთარი ასტროლოგიური მონაცემები, რითაც მასზე ზემოქმედება ფაქტიურად შეუძლებელი გახდა.
მოსკოვში მესინგის უნარი (ისევე როგორც ლონდოში დე ვოლის ცოდნა) კარგად გამოიყენეს, ანუ ამით სტალინმა და ჩერჩილმა გააუნებელყვეს ჰიტლერის მეტაფიზიკური ცოდნა.
პარადოქსია, მაგრამ "მეორე" ფაშისტი რუდოლფ ჰესი 1941 წლის მაისში, საბჭოთა კავშირთან ომის დაწყების წინ ლატვიელი ასტროლოგის, სერგეი ვრონსკის რჩევით გაიქცა ლონდონში და ინგლისელებს ტყვედ ჩაბარდა, რითაც მან ნიურბერგის პროცესზე სახრჩობელა აიცდინა (ჰიტლერმა ჰესი გიჟად შერაცხა, თუმცა შემდგომში გაირკვა რომ ჰესს ასტროლოგის რჩევა გამოადგა – იგი მხოლოდ 1987 წელს გარდაიცვალა).

ამ პოსტში ცვლილებები შეიტანა flortelis: 19 June 2009 - 01:32 AM

0

#554 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   Little john Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 21 June 2009 - 12:34 PM

QUOTE(real_teia @ Mar 12 2009, 11:28 PM)
არა ბიჭო, რა სტალინი biggrin.gif
კაპუტზე ვამბობ  biggrin.gif
დახაუმდე ვერ მივაღწიე ერთი  kal.gif
როგორ მინდა ნახვა!
ტიკომ ჰიტლერის მიმართვებს მოუსმინა
და მერე მეთქი საკონცეტრაციო ბანაკებზეც განახებ
ვიდეოებს თქო და ერთი კვირა
შოკიდან ვერ გამოვიყვანე, ზომბი გვევასება მაგრა და
ზომბი არ გამაგონოო, დაიზმენდა  JohnDeacon.gif

View Post

ადოლფა რომ ზეკაცი იყო ამას თქმა არ უნდა smile.gif
God save the Queen:
Send her victorious,
Happy and glorious,
Long to reign over us:
God save the Queen.
O Lord, our God, arise,
Scatter her enemies,
And make them fall.
Confound their politics,
God save us all.
Long may she reign:
May she defend our laws,
And ever give us cause
God save the Queen.
0

#555 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   ლიპარიტი Icon

• Premium Member
  • PipPipPipPipPipPip

Posted 21 June 2009 - 04:27 PM

http://forum.gol.ge/...0&#entry2038382
ასეთებს ალბათ
0

#556 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   S.vani Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • პოსტები: 333
  • რეგისტრაცია: 11-December 05

Posted 21 June 2009 - 10:50 PM

flortelis, რა საინტერესო რამე წაგვაკითხე... საიდან გაქვს ეგ ინფორმაცია?
ქე იძახდა ი კაცი, ,,ძაღლ იყოს თქვენის მკვდრისადაო'', მარა რაი მერე?!
Marcus-i mefea! Marcus slap-is mefea!! Marcus mefea!! Marcuus!! shen mefe khar!!!
0

#557 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   flortelis Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip

Posted 22 June 2009 - 12:48 AM

QUOTE(S.vani @ Jun 21 2009, 10:50 PM)
flortelis, რა საინტერესო რამე წაგვაკითხე... საიდან გაქვს ეგ ინფორმაცია?
View Post

გიორგი გურჯიევით დავინტერესდი და მასზე ინფოს შეგროვებისას ამას გადავაწყდი.
0

#558 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   Little john Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 22 June 2009 - 04:05 PM

QUOTE(flortelis @ Jun 22 2009, 12:48 AM)
გიორგი გურჯიევით დავინტერესდი და მასზე ინფოს შეგროვებისას ამას გადავაწყდი.
View Post

კარლოს კასტანედათი ჯობდა დაინტერესებულიყავი უფრო საინტერესოა wink.gif
God save the Queen:
Send her victorious,
Happy and glorious,
Long to reign over us:
God save the Queen.
O Lord, our God, arise,
Scatter her enemies,
And make them fall.
Confound their politics,
God save us all.
Long may she reign:
May she defend our laws,
And ever give us cause
God save the Queen.
0

#559 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   flortelis Icon

• Super Member
  • PipPipPipPip

Posted 22 June 2009 - 05:12 PM

QUOTE(Little john @ Jun 22 2009, 04:05 PM)
კარლოს კასტანედათი ჯობდა დაინტერესებულიყავი უფრო საინტერესოა wink.gif
View Post

მაგისთვისც მაქ ადგილი smile.gif .

user posted image

“30 აპრილს 16 საათსა და 30 წუთზე, სავარაუდო თვითმკვლელობიდან ერთი საათის შემდეგ, ჰიტლერი თავის პირად თვითმფრინავ ჯუ-52-სთან ნახეს.”
ასე იწყება აბელ ბასტის ბესტსელერი “ჰიტლერი არგენტინაში”. მან ჩაატარა კვლევა _ აიღო ინტერვიუ უამრავი მოწმისაგან, გამოაქვეყნა ფე-ბე-ერ-ის მიერ საიდუმლო გრიფიდან გათავისუფლებული დოკუმენტები. ბასტი ცდილობს, სურს დაამტკიცოს, რომ ჰიტლერი სამხრეთ ამერიკაში იმალებოდა და მოხუცებულობამდე იქ ცხოვრობდა. მწერალმა ინტერვიუ მისცა რუსულ ყოველკვირეულ გამოცემას “არგუმენტი ი ფაქტი”:

_ ბატონო ბასტი, თქვენს წიგნში ამტკიცებთ, რომ 1945 წლის 30 აპრილს ჰიტლერმა მოახერხა თვითმფრინავით ბერლინიდან გაქცევა. როგორ შეეძლო ამის გაკეთება, თუ იმდროს აეროდრომები განადგურებული იყო და ცას მოკავშირეები აკონტროლებდნენ?
_ ჩემს წიგნში მოყვანილია ფე-ბე-ერ-ის არქივში ადრე გასაიდუმლოებული დოკუმენტები, რომლიდანაც ჩანს, რომ 30 აპრილს, 16 საათსა და 30 წუთზე, ესე იგი, სავარაუდო თვითმკვლელობიდან ერთი საათის შემდეგ, ჰიტლერი ნახეს თავის პირად თვითმფრინავთან. უკანასკნელი კვირის მანძილზე, ღამღამობით, ფიურერის ნდობითაღჭურვილი ავიატრანსპორტი მიწაზე ეშვებოდა უნტერ-გენ-ლიდენის პროსპექტზე, სადაც ქუჩის განათების ბოძები შენარჩუნებული იყო. მაგალითად, რეიხსმინისტრმა შპეერმა 20 რიცხვში დატოვა “ფიურერბუნკერი” და სამი დღის შემდეგ უკან ჩამოფრინდა “ფიზელერ-შტოხის” თვითმფრინავით. როგორც ხედავთ, მოკავშირეების საჰაერო თავდაცვამ იგი ვერ შეაფერხა. 25 აპრილს ბუნკერში საიდუმლო თათბირი მოეწყო ჰიტლერის ევაკუაციის შესახებ, რომელშიც მონაწილეობდნენ პილოტი ქალი ჰანა რაიჩი, განთქმული მფრინავი ჰანს ულრიხ რუდელი და ჰიტლერის პირადი მფრინავი ჰანს ბაური. მესამე რაიხის დედაქალაქიდან ფიურერის უსაფრთხო გადაყვანის საიდუმლო გეგმას დაერქვა კოდური სახელწოდება _ “სერალი”.

_ თქვენი აზრით, ვის მიერ იქნა ჩატარებული ჰიტლერის ევაკუაცია?
_ ორი დღის შემდეგ ბერლინში ჩამოფრინდა 5 თვითმფრინავი, ათ-ადგილიანი “შტორხი”, 28 აპრილს ჩამოფრინდა “ის ჯუ-52” მფრინავი ბოსერით – ეს ოფიციალურად დადასტურებულია მოკავშირეების მზვერავების მიერ. ერთი დღის შემდეგ, გენერალ ადოლფ გალანდას ბრძანებით, დედაქალაქის ცაზე მოულოდნელად აფრინდა გერმანიის სამხედრო საჰაერო ძალების უკანასკნელი ასამდე რეაქტიული გამანადგურებელი “მე-262”. ისინი იცავდნენ ჰანა რეიჩის თვითმფრინავს, რომელმაც შეძლო საბჭოთა საზენიტო ცეცხლის გარღვევა და ბერლინიდან გაფრენა. ეს ექსპერიმენტული ფრენა იყო და ისტორიკოსები ამ ფაქტს არ უარყოფენ. მეორე დღეს, უკვე ფრაუ რეიჩის გამოცდილი სცენარის მიხედვით, ბერლინი დატოვა ადოლფ ჰიტლერმა – იგი მიემართებოდა ესპანეთში, ხოლო ზაფხულის დასაწყისში, წყალქვეშა ნავით გაცურა არგენტინისკენ. მას თან ახლდა ევა ბრაუნი, მიულერი და ბორმანი.

_ კარგი, მაგრამ რა ვუყოთ ჰიტლერის თავის ქალის ყბის ფრაგმენტს, რომელიც მოსკოვში, ფე-ეს-ბე-ს არქივში ინახება? როგორც საბჭოთა, ასევე დამოუკიდებელმა ექსპერტებმა ერთხმად დაამტკიცეს, რომ იგი ფიურერს ეკუთვნის. რა გამოდის _ ჰიტლერს ყბა მოაგლიჯეს და ის მაინც გაიქცა?
_ სპეციალისტებს მხოლოდ საშუალება ჰქონდათ, შეედარებინათ ეს დანახშირებული ყბა იმდროინდელ საშინელი ხარისხის რენტგენის სურათებთან და ჰიტლერის პირადი დანტისტის ჩვენებებასთან, რომელსაც შეეძლო, რაც უნდოდა, ის ეთქვა. თუ იცით, რომ დნკ-ას ანალიზი და ექსპერტიზა არასოდეს ჩატარებულა, რუსეთი ყოველთვის უარს ამბობდა, უფლება მიეცა ასეთი ანალიზის ჩატარებაზე. ამ დროს კი სიმართლის გაგების ერთადერთი საშუალებაა, შეადარო ამ ყბის ფრაგმენტის და ადოლფ ჰიტლერის დის – პაულას დნკ, იგი 1960 წელს გარდაიცვალა და დაკრძალულია ბერგფრიდხოფის სასაფლაოზე. ოფიციალურად მივმართავ რუსეთის ხელისუფლებას თხოვნით, მომცენ საშუალება, გამოვიკვლიო ეს ყბის ძვალი, რათა საბოლოოდ დავამტკიცო, რომ მართალი ვარ.

_ იცით, ადამიანებს მოსწონთ “შეთქმულების თეორიები”. რამდენი წელი ლაპარაკობდნენ “ნაცი-2”-ის – მატრინ ბორმანის - საიდუმლო გაქრობაზე, რომელიც ბერლინიდან 1945 წლის 1 მაისს აორთქლდა. უამრავი ადამიანი იფიცებდა, რომ ბორმანი საკუთარი თვალით ნახეს სამხრეთ ამერიკაში და არ შეიძლება შემცდარიყვნენ, მაგრამ 1972 წელს ბერლინში ორმოს ამოთხრის დროს, შემთხვევით წააწყდნენ ჩონჩხს, რომლის დნკ-ას ორმაგმა ანალიზმა აჩვენა, რომ ეს ბორმანის ძვლებია...
_ ყველაზე საშინელი ისაა, რომ აქ ორივე მხარე მართალია. მარტინ ბორმანი მართლაც გაიქცა და ცხოვრობდა ჯერ არგენტინაში, შემდეგ _ პარაგვაიში. მე უამრავი მტკიცებულება ვნახე, მათ შორის _ დოკუმენტურიც. განსაკუთრებით ბორმანის ფოტო, რომელიც 50-იან წლებშია გადაღებული. ამიტომ შესაძლებელია, ბორმანი თავისი სიკვდილით მოკვდა და მისი ცხედარი საიდუმლოდ გადმოიტანეს ბერლინში, შემდეგ კი გაითამაშეს “მისი პოვნის” სპექტაკლი.

_ თქვენ წერთ, რომ ჰიტლერი და ევა ბრაუნი თანმხლებ პირებსა და დაცვასთან ერთად სამი წყალქვეშა ნავით არგენტინის ნაპირს მიადგნენ. ნავები, კონსპირაციის მიზნით, ჩაძირეს. მართლაც, იმ ადგილზე, რომელიც თქვენ აჩვენეთ, დაახლოებით 30 მეტრის სიღრმეში აღმოაჩინეს მსხვილი ობიექტები, რომლებიც სილითაა დაფარული, მაგრამ სადაა მტკიცებულება, რომ ისინი ნაცისტების სუბმარინებია?
_ მე ვეყრდნობოდი მოწმეთა ჩვენებს, რომლებმაც უკვე ომის შემდეგ ნახეს, როგორ მოადგა კალეტა-დე-ლოს-ლოროს ყურეს სამი სვასტიკიანი წყალქვეშა ნავი. ეს ადგილი არგენტინის პროვინცია რიო-ნეგროშია. თქვენ მეტყვით, არგენტინა ომის მდგომარეობაში იყო გერმანიასთან 1945 წლის 27 მარტიდან – იქნებ, ეს წარსული საზღვაო ომების კვალია? მაგრამ არგენტინის თავდაცვის სამინისტროს არქივში არც ერთი სიტყვა არაა გერმანული სუბმარინის ჩაძირვის შესახებ. მაშინ, საიდან გაჩნდა ეს ჩაძირული გემები? მე შეკითხვით მივმართე და მოვითხოვე ამ გემების ზედაპირზე ამოყვანა და გამოკვლევა. გერმანული სუბმარინები ომის შემდეგ რამდენჯერმე ეწვიენ არგენტინას – მაგალითად, წყალქვეშა ნავი “უ-977” ქვეყანაში ჩავიდა 1945 წლის 17 აგვისტოს. შავარაუდოდ, მისმა კაპიტანმა, ხაინც შეფერმა მესამე რაიხის ოქრო და სხვა ძვირფასეულობა არგენტინაში ჩაიტანა.

_ თქვენ გამოაქვეყნეთ აშშ ფე-ეს-ბე-ს დოკუმენტი, რომელიც ადოლფ ჰიტლერის სიკვდილის ოფიციალურ ვერსიას ეჭვქვეშ აყენებს. ესაა 1945 წლის 13 ნოემბრის ამერიკის დაზვერვის აგენტის პატაკი, რომელიც მებაღედ მუშაობდა მდიდარ გერმანელ კოლონისტებთან სოფელ ლა-ფალდაში, ცოლ-ქმარ ეიკხორნებთან. აგენტი იტყობინება, რომ ისინი ივნისის თვიდან ჰიტლერის დასახვედრად მზადებაში არიან და მას დღე-დღეზე ელიან. ეს დოკუმენტი ნამდვილია?
_ უცნაურ კითხვას მისვამთ, რადგან ეს დოკუმენტი კანონიერად მივიღე ფე-ბე-ერ-ის არქივიდან გრიფის მოხსნის შემდეგ. დოსიეს ნომერია 65-53615, მაგრამ ეს არაა ერთადერთი მოწმობა ჰიტლერის გაქცევის შესახებ. არსებობს კიდევ რამდენიმე დოკუმენტური საიდუმლო ცნობა ფე-ბე-ერ, ცე-რე-უ და “მი-5”-ის მიერ ცოცხალი ფიურერის შესახებ. სამწუხაროდ, აშშ, ბრიტანეთი და რუსეთი ბოლომდე არ ხსნიან ამ თემის ყველა დოკუმენტს. მაგალითად, არსებობს იოსებ სტალინის საუბრის სამი სტენოგრაფიული ჩანაწერი (ერთი მათგანი აშშ სახელმწიფო მდივან ბერნსთან), სადაც სსრკ ხელმძღვანელი ღიად ამბობს, რომ ფიურერმა მიმალვა მოასწრო. 15 წლის მანძილზე მე არაერთი ინტერვიუ ჩავატარე პირდაპირ მოწმეებთან არგენტინაში ჰიტლერის ყოფნის შესახებ. მათმა უმეტესობამ ლაპარაკი ახლა დაიწყო, რადგან ბევრი ნაცისტი უკვე მოკვდა და მათ აღარ ეშინიათ, მაგრამ ბევრი კვლავ არ მოდის კონტაქტზე. შენახულია, ასევე, ნაცისტი გენერლის, ზეიდლიცის 1956 წლით დათარიღებული წერილი, რომელშიც იუწყება, რომ მიემგზავრება არგენტინაში ჰიტლერსა და ხორვატიელი ფიურერის პაველიჩის შეხვედრაში მონაწილეობის მისაღებად.

_ თქვენ ხშირად იშველიებთ თვითმხილველების ჩვენებებს, მაგრამ ამ შემთხვევაში, როგორ მივიღოთ იმ თვითმხილველების სიტყვები, რომლებმაც ჰიტლერი მკვდარი ნახეს და მისი ცხედარი დაასაფლავეს?
_ არ არსებობს ადამიანი, რომელმაც ნახა, როგორ გატეხა შხამის ამპულა ჰიტლერმა და თავში დაიხალა ტყვია. ფიურერის თვითმკვლელობა დასაწყისიდან დასასრულამდე მოგონილია ახლო გარემოცვის მიერ, ეს სპეციალური, კვალის ასარევი გეგმა იყო. თუ თქვენ საარქივო მასალებს გაეცნობით, თვითმხილველების ჩვენებებში თავიდანვეა შეუსაბამებაა – ჯერ ნათქვამია, რომ მან თავი მოიწამლა, შემდეგ – არა, შუბლაში დაიხალა ტყვია. მერე, უკაცრავად, ჯერ თავი მოიწამლა და შემდეგ ტყვია დაიხალა. ციანიდის კალიუმი უცაბედ სიკვდილს და კონვულსიას იწვევს, ამ დროს როგორ გამოკრავს კაცი რევოლვერის ჩახმახს? იმ დღეს, როდესაც მისი სიკვდილის შესახებ გახდა ცნობილი, ჰიტლერი და ევა ბრაუნი ბერლინიდან გაიქცნენ. დარწმუნებული ვარ, ჰიტლერი 1964 წელს მოკვდა.

ამ პოსტში ცვლილებები შეიტანა flortelis: 22 June 2009 - 05:15 PM

0

#560 მომხმარებელი არაა ფორუმზე   D e M e Icon

• Premium Member
  • PipPipPipPipPipPip
  • პოსტები: 8415
  • რეგისტრაცია: 28-October 06

Posted 22 June 2009 - 09:36 PM

QUOTE(flortelis @ Jun 22 2009, 05:12 PM)
მაგისთვისც მაქ ადგილი  smile.gif .
user posted image
“30 აპრილს 16 საათსა და 30 წუთზე, სავარაუდო თვითმკვლელობიდან ერთი საათის შემდეგ, ჰიტლერი თავის პირად თვითმფრინავ ჯუ-52-სთან ნახეს.”
ასე იწყება აბელ ბასტის ბესტსელერი “ჰიტლერი არგენტინაში”. მან ჩაატარა კვლევა _ აიღო ინტერვიუ უამრავი მოწმისაგან, გამოაქვეყნა ფე-ბე-ერ-ის მიერ საიდუმლო გრიფიდან გათავისუფლებული დოკუმენტები. ბასტი ცდილობს, სურს დაამტკიცოს, რომ ჰიტლერი სამხრეთ ამერიკაში იმალებოდა და მოხუცებულობამდე იქ ცხოვრობდა. მწერალმა ინტერვიუ მისცა რუსულ ყოველკვირეულ გამოცემას “არგუმენტი ი ფაქტი”:
_ ბატონო ბასტი, თქვენს წიგნში ამტკიცებთ, რომ 1945 წლის 30 აპრილს ჰიტლერმა მოახერხა თვითმფრინავით ბერლინიდან გაქცევა. როგორ შეეძლო ამის გაკეთება, თუ იმდროს აეროდრომები განადგურებული იყო და ცას მოკავშირეები აკონტროლებდნენ?
_ ჩემს წიგნში მოყვანილია ფე-ბე-ერ-ის არქივში ადრე გასაიდუმლოებული დოკუმენტები, რომლიდანაც ჩანს, რომ 30 აპრილს, 16 საათსა და 30 წუთზე, ესე იგი, სავარაუდო თვითმკვლელობიდან ერთი საათის შემდეგ, ჰიტლერი ნახეს თავის პირად თვითმფრინავთან. უკანასკნელი კვირის მანძილზე, ღამღამობით, ფიურერის ნდობითაღჭურვილი ავიატრანსპორტი მიწაზე ეშვებოდა უნტერ-გენ-ლიდენის პროსპექტზე, სადაც ქუჩის განათების ბოძები შენარჩუნებული იყო. მაგალითად, რეიხსმინისტრმა შპეერმა 20 რიცხვში დატოვა “ფიურერბუნკერი” და სამი დღის შემდეგ უკან ჩამოფრინდა “ფიზელერ-შტოხის” თვითმფრინავით. როგორც ხედავთ, მოკავშირეების საჰაერო თავდაცვამ იგი ვერ შეაფერხა. 25 აპრილს ბუნკერში საიდუმლო თათბირი მოეწყო ჰიტლერის ევაკუაციის შესახებ, რომელშიც მონაწილეობდნენ პილოტი ქალი ჰანა რაიჩი, განთქმული მფრინავი ჰანს ულრიხ რუდელი და ჰიტლერის პირადი მფრინავი ჰანს ბაური. მესამე რაიხის დედაქალაქიდან ფიურერის უსაფრთხო გადაყვანის საიდუმლო გეგმას დაერქვა კოდური სახელწოდება _ “სერალი”.
_ თქვენი აზრით, ვის მიერ იქნა ჩატარებული ჰიტლერის ევაკუაცია?
_ ორი დღის შემდეგ ბერლინში ჩამოფრინდა 5 თვითმფრინავი, ათ-ადგილიანი “შტორხი”, 28 აპრილს ჩამოფრინდა “ის ჯუ-52” მფრინავი ბოსერით – ეს ოფიციალურად დადასტურებულია მოკავშირეების მზვერავების მიერ. ერთი დღის შემდეგ, გენერალ ადოლფ გალანდას ბრძანებით, დედაქალაქის ცაზე მოულოდნელად აფრინდა გერმანიის სამხედრო საჰაერო ძალების უკანასკნელი ასამდე რეაქტიული გამანადგურებელი “მე-262”. ისინი იცავდნენ ჰანა რეიჩის თვითმფრინავს, რომელმაც შეძლო საბჭოთა საზენიტო ცეცხლის გარღვევა და ბერლინიდან გაფრენა. ეს ექსპერიმენტული ფრენა იყო და ისტორიკოსები ამ ფაქტს არ უარყოფენ. მეორე დღეს, უკვე ფრაუ რეიჩის გამოცდილი სცენარის მიხედვით, ბერლინი დატოვა ადოლფ ჰიტლერმა – იგი მიემართებოდა ესპანეთში, ხოლო ზაფხულის დასაწყისში, წყალქვეშა ნავით გაცურა არგენტინისკენ. მას თან ახლდა ევა ბრაუნი, მიულერი და ბორმანი.
_ კარგი, მაგრამ რა ვუყოთ ჰიტლერის თავის ქალის ყბის ფრაგმენტს, რომელიც მოსკოვში, ფე-ეს-ბე-ს არქივში ინახება? როგორც საბჭოთა, ასევე დამოუკიდებელმა ექსპერტებმა ერთხმად დაამტკიცეს, რომ იგი ფიურერს ეკუთვნის. რა გამოდის _ ჰიტლერს ყბა მოაგლიჯეს და ის მაინც გაიქცა?
_ სპეციალისტებს მხოლოდ საშუალება ჰქონდათ, შეედარებინათ ეს დანახშირებული ყბა იმდროინდელ საშინელი ხარისხის რენტგენის სურათებთან და ჰიტლერის პირადი დანტისტის ჩვენებებასთან, რომელსაც შეეძლო, რაც უნდოდა, ის ეთქვა. თუ იცით, რომ დნკ-ას ანალიზი და ექსპერტიზა არასოდეს ჩატარებულა, რუსეთი ყოველთვის უარს ამბობდა, უფლება მიეცა ასეთი ანალიზის ჩატარებაზე. ამ დროს კი სიმართლის გაგების ერთადერთი საშუალებაა, შეადარო ამ ყბის ფრაგმენტის და ადოლფ ჰიტლერის დის – პაულას დნკ, იგი 1960 წელს გარდაიცვალა და დაკრძალულია ბერგფრიდხოფის სასაფლაოზე. ოფიციალურად მივმართავ რუსეთის ხელისუფლებას თხოვნით, მომცენ საშუალება, გამოვიკვლიო ეს ყბის ძვალი, რათა საბოლოოდ დავამტკიცო, რომ მართალი ვარ.
_ იცით, ადამიანებს მოსწონთ “შეთქმულების თეორიები”. რამდენი წელი ლაპარაკობდნენ “ნაცი-2”-ის – მატრინ ბორმანის - საიდუმლო გაქრობაზე, რომელიც ბერლინიდან 1945 წლის 1 მაისს აორთქლდა. უამრავი ადამიანი იფიცებდა, რომ ბორმანი საკუთარი თვალით ნახეს სამხრეთ ამერიკაში და არ შეიძლება შემცდარიყვნენ, მაგრამ 1972 წელს ბერლინში ორმოს ამოთხრის დროს, შემთხვევით წააწყდნენ ჩონჩხს, რომლის დნკ-ას ორმაგმა ანალიზმა აჩვენა, რომ ეს ბორმანის ძვლებია...
_ ყველაზე საშინელი ისაა, რომ აქ ორივე მხარე მართალია. მარტინ ბორმანი მართლაც გაიქცა და ცხოვრობდა ჯერ არგენტინაში, შემდეგ _ პარაგვაიში. მე უამრავი მტკიცებულება ვნახე, მათ შორის _ დოკუმენტურიც. განსაკუთრებით ბორმანის ფოტო, რომელიც 50-იან წლებშია გადაღებული. ამიტომ შესაძლებელია, ბორმანი თავისი სიკვდილით მოკვდა და მისი ცხედარი საიდუმლოდ გადმოიტანეს ბერლინში, შემდეგ კი გაითამაშეს “მისი პოვნის” სპექტაკლი.
_ თქვენ წერთ, რომ ჰიტლერი და ევა ბრაუნი თანმხლებ პირებსა და დაცვასთან ერთად სამი წყალქვეშა ნავით არგენტინის ნაპირს მიადგნენ. ნავები, კონსპირაციის მიზნით, ჩაძირეს. მართლაც, იმ ადგილზე, რომელიც თქვენ აჩვენეთ, დაახლოებით 30 მეტრის სიღრმეში აღმოაჩინეს მსხვილი ობიექტები, რომლებიც სილითაა დაფარული, მაგრამ სადაა მტკიცებულება, რომ ისინი ნაცისტების სუბმარინებია?
_ მე ვეყრდნობოდი მოწმეთა ჩვენებს, რომლებმაც უკვე ომის შემდეგ ნახეს, როგორ მოადგა კალეტა-დე-ლოს-ლოროს ყურეს სამი სვასტიკიანი წყალქვეშა ნავი. ეს ადგილი არგენტინის პროვინცია რიო-ნეგროშია. თქვენ მეტყვით, არგენტინა ომის მდგომარეობაში იყო გერმანიასთან 1945 წლის 27 მარტიდან – იქნებ, ეს წარსული საზღვაო ომების კვალია? მაგრამ არგენტინის თავდაცვის სამინისტროს არქივში არც ერთი სიტყვა არაა გერმანული სუბმარინის ჩაძირვის შესახებ. მაშინ, საიდან გაჩნდა ეს ჩაძირული გემები? მე შეკითხვით მივმართე და მოვითხოვე ამ გემების ზედაპირზე ამოყვანა და გამოკვლევა. გერმანული სუბმარინები ომის შემდეგ რამდენჯერმე ეწვიენ არგენტინას – მაგალითად, წყალქვეშა ნავი “უ-977” ქვეყანაში ჩავიდა 1945 წლის 17 აგვისტოს. შავარაუდოდ, მისმა კაპიტანმა, ხაინც შეფერმა მესამე რაიხის ოქრო და სხვა ძვირფასეულობა არგენტინაში ჩაიტანა.

_ თქვენ გამოაქვეყნეთ აშშ ფე-ეს-ბე-ს დოკუმენტი, რომელიც ადოლფ ჰიტლერის სიკვდილის ოფიციალურ ვერსიას ეჭვქვეშ აყენებს. ესაა 1945 წლის 13 ნოემბრის ამერიკის დაზვერვის აგენტის პატაკი, რომელიც მებაღედ მუშაობდა მდიდარ გერმანელ კოლონისტებთან სოფელ ლა-ფალდაში, ცოლ-ქმარ ეიკხორნებთან. აგენტი იტყობინება, რომ ისინი ივნისის თვიდან ჰიტლერის დასახვედრად მზადებაში არიან და მას დღე-დღეზე ელიან. ეს დოკუმენტი ნამდვილია?
_ უცნაურ კითხვას მისვამთ, რადგან ეს დოკუმენტი კანონიერად მივიღე ფე-ბე-ერ-ის არქივიდან გრიფის მოხსნის შემდეგ. დოსიეს ნომერია 65-53615, მაგრამ ეს არაა ერთადერთი მოწმობა ჰიტლერის გაქცევის შესახებ. არსებობს კიდევ რამდენიმე დოკუმენტური საიდუმლო ცნობა ფე-ბე-ერ, ცე-რე-უ და “მი-5”-ის მიერ ცოცხალი ფიურერის შესახებ. სამწუხაროდ, აშშ, ბრიტანეთი და რუსეთი ბოლომდე არ ხსნიან ამ თემის ყველა დოკუმენტს. მაგალითად, არსებობს იოსებ სტალინის საუბრის სამი სტენოგრაფიული ჩანაწერი (ერთი მათგანი აშშ სახელმწიფო მდივან ბერნსთან), სადაც სსრკ ხელმძღვანელი ღიად ამბობს, რომ ფიურერმა მიმალვა მოასწრო. 15 წლის მანძილზე მე არაერთი ინტერვიუ ჩავატარე პირდაპირ მოწმეებთან არგენტინაში ჰიტლერის ყოფნის შესახებ. მათმა უმეტესობამ ლაპარაკი ახლა დაიწყო, რადგან ბევრი ნაცისტი უკვე მოკვდა და მათ აღარ ეშინიათ, მაგრამ ბევრი კვლავ არ მოდის კონტაქტზე. შენახულია, ასევე, ნაცისტი გენერლის, ზეიდლიცის 1956 წლით დათარიღებული წერილი, რომელშიც იუწყება, რომ მიემგზავრება არგენტინაში ჰიტლერსა და ხორვატიელი ფიურერის პაველიჩის შეხვედრაში მონაწილეობის მისაღებად.
_ თქვენ ხშირად იშველიებთ თვითმხილველების ჩვენებებს, მაგრამ ამ შემთხვევაში, როგორ მივიღოთ იმ თვითმხილველების სიტყვები, რომლებმაც ჰიტლერი მკვდარი ნახეს და მისი ცხედარი დაასაფლავეს?
_ არ არსებობს ადამიანი, რომელმაც ნახა, როგორ გატეხა შხამის ამპულა ჰიტლერმა და თავში დაიხალა ტყვია. ფიურერის თვითმკვლელობა დასაწყისიდან დასასრულამდე მოგონილია ახლო გარემოცვის მიერ, ეს სპეციალური, კვალის ასარევი გეგმა იყო. თუ თქვენ საარქივო მასალებს გაეცნობით, თვითმხილველების ჩვენებებში თავიდანვეა შეუსაბამებაა – ჯერ ნათქვამია, რომ მან თავი მოიწამლა, შემდეგ – არა, შუბლაში დაიხალა ტყვია. მერე, უკაცრავად, ჯერ თავი მოიწამლა და შემდეგ ტყვია დაიხალა. ციანიდის კალიუმი უცაბედ სიკვდილს და კონვულსიას იწვევს, ამ დროს როგორ გამოკრავს კაცი რევოლვერის ჩახმახს? იმ დღეს, როდესაც მისი სიკვდილის შესახებ გახდა ცნობილი, ჰიტლერი და ევა ბრაუნი ბერლინიდან გაიქცნენ. დარწმუნებული ვარ, ჰიტლერი 1964 წელს მოკვდა.

View Post

საინტერესო სტატია, მე არ მჯეროდა იმის რო ჰიტლერმა თავი მოიკლა, მე მეგონა რო მოკლეს მარა ეხლა აღმოჩნდა რო ცოცხალი ყოფილა 1964 წლამდე laugh.gif

ეს სტატია როდის არის გამოცემული?

0

• (17 Pages)
  • +
  • « First
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Last »
  • You cannot start a new topic